Rejonowy turniej LSO w piłkę halową

9 grudnia 2019 r., Tekst: Ks. Adam Kłonowski, Fot. Sławomir Leszczyński, ks. Adam Kłonowski, Radosław Ziółkowski

Rejonowy turniej LSO w piłkę halową

7 grudnia 2019 roku w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Lipnie odbył się Turniej Liturgicznej Służby Ołtarza Rejonu Włocławskiego w piłkę halową. Udział w zawodach wzięło 15 drużyn w trzech kategoriach wiekowych. Tegoroczne pierwsze miejsce w najstarszej grupie wiekowej przypadło ministrantom z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skrzynkach. Zwycięzcami kolejnych dwóch kategorii zostali ministranci z parafii Świętej Trójcy w Kłotnie.
Turniej nie odbyłby się gdyby nie wsparcie wielu osób, m. in. Starosty Powiatu Lipnowskiego, p. Krzysztofa Baranowskiego; pracowników Liceum Ogólnokształcącego im. R. Traugutta w Lipnie; ks. prał. Sławomira Deręgowskiego – wikariusza biskupiego; ks. prał. Michała Krygiera – Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Włocławskiej; dekanalnych duszpasterzy Liturgicznej Służby Ołtarza, sędziów i sztabu osób zaangażowanych w przygotowanie i przebieg rozgrywek. Szczególne słowa uznania należą się ministrantom rejonu włocławskiego, którzy swoją postawą kolejny raz udowodnili, że służba Panu Bogu może być źródłem prawdziwej radości i spełnienia.