Sieradz: spektakl o św. Janie Pawle II

8 kwietnia 2019 r., ks. KM

Sieradz: spektakl o św. Janie Pawle II

W niedzielę, 7 kwietnia br., o godz. 19:00, w Domu Katolickim przy Parafii Wszystkich Świętych w Sieradzu, rozpoczął się spektakl teatralny zatytułowany: „Karol Wojtyła, jakiego nie znamy”.

Na scenie zaprezentowali się uczniowie I Liceum im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu pod opieką katechety - ks. Krzysztofa Mętlewicza.

Zgromadzonych na niecodziennym wydarzeniu powitał ks. inf. Marian Bronikowski, proboszcz miejscowej parafii, który wyraził radość, że sieradzka młodzież pragnie przygotowywać inicjatywy, przypominające osobę świętego papieża.

Spektakl składał się z trzech części. W pierwszej - zebrani obejrzeli przygotowany materiał filmowy, w którym nauczyciele i uczniowie „Starego Liceum” opowiadali o tym, jak pamiętają i za co cenią papieża Polaka.

Po krótkiej projekcji, na scenie pojawili się młodzi aktorzy wcielający się w rolę rodziny, wychowawców i przyjaciół Karola Wojtyły. W konwencji wywiadu przeprowadzanego w studiu telewizyjnym, opowiadali o dzieciństwie, ministranturze, wierze i wynikach w nauce przyszłego papieża.

Na zakończenie czteroosobowy zespół wykonał kilka utworów nieodzownie kojarzących się z Janem Pawłem II.

Po spektaklu głos zabrał ks. dr Szymon Stułkowski, rektor ASD w Poznaniu, prowadzący wielkopostne rekolekcje w sieradzkiej farze, który podzielił się swoimi wrażeniami z obejrzanego występu.

Nie zabrakło też gratulacji od księdza proboszcza, wypowiedzialnych pod adresem młodych artystów oraz wszystkich zaangażowanych w przygotowanie wydarzenia.