Urodzinowe spotkanie długoszaków z Pasterzem Diecezji w odnowionej auli szkoły

10 grudnia 2019 r., tekst: ks. AZ; foto: KJ

Urodzinowe spotkanie długoszaków z Pasterzem Diecezji w odnowionej auli szkoły

Dzień urodzin dla każdego człowieka jest wyjątkowy i niepowtarzalny. 10 grudnia swoje urodziny obchodzi biskup diecezjalny Wiesław Mering. Tego dnia, na zaproszenie ks. prał. Jacka Kędzierskiego, dyrektora Zespołu Szkół Katolickich we Włocławku, Ksiądz Biskup gościł w gmachu szkoły, gdzie dokonał poświęcenia gruntownie wyremontowanej auli.

Po powitaniu Pasterza Diecezji oraz pozostałych zaproszonych gości przez Księdza Dyrektora, młodzież z klas: II B i C LO zaprezentowała sztukę poświęconą historii objawień Matki Bożej z Gaudalupe, które miały miejsce 10 grudnia 1531r.

Ukazane dzieje mariofanii znalazły kontynuację w katechezie, którą Biskup Włocławski wygłosił do młodzieży, przypominając znaki, które towarzyszą wizerunkowi Maryi, a także podzielił się świadectwem swojej szczególnej pobożności maryjnej w wizerunku z Meksyku.

Jak na urodziny przystało, nie zabrakło życzeń, kwiatów i tradycyjnego plurimos annos.

Na zakończenie Ksiądz Biskup, wyrażając radość z ukończenia prac remontowych w szkolnej auli, powiedział, że „piękno jest drogą do Boga, a piękne miejsca w środowisku uczniów sprzyjają dobremu wychowaniu”.