Włocławek: młodzież LMK włączyła się w pomoc choremu dziecku


6 grudnia 2019 r., Dariusz Duszeński

Włocławek: młodzież LMK włączyła się w pomoc choremu dziecku

W Liceum Marii Konopnickiej we Włocławku w dniu liturgicznego wspomnienia św. Mikołaja, na specjalnym koncercie charytatywnym wszyscy grali i śpiewali dla dwulatka. Kubuś walczy ze złośliwym nowotworem miednicy. Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas i samorządu uczniowskiego zorganizowała zbiórkę i licytację na leczenie małego włocławianina. Uczniowie pokazali, że pomoc bliźniemu nie jest im obca.
 
Kuba Wiesławski obecnie przebywa na oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej. Niestety, lekarze w Polsce nie chcą podjąć się dalszego leczenia. Szansą dla chłopca jest wyjazd na leczenie do Francji.
 
Podczas koncertu zorganizowanego przez Samorząd Szkolny i Szkolne Koło Caritas wystąpił zespół rockowy, który zaprezentował dobrą polską muzykę, tworząc świąteczną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Podczas zabawy odbyła się zbiórka i licytacja, którą przekazano na leczenie dwuletniego Kubusia z Włocławka. Tego, co działo się na koncercie, nie da się opisać słowami. Społeczność LMK ukazała chrześcijańską postawę pomocy bliźniemu, a przede wszystkim obejmuje małego Kubusia swoją modlitwą. Uczniowie pokazali, że pomoc bliźniemu nie jest im obca. Postawa młodzieży jest wzorem dla innych i potwierdza, że  w młodzieży jest żywa wiara.