Biskup Włocławski przyjął ks. Romana Narytnyka

1 marca 2022 r., ks. PD

Biskup Włocławski przyjął ks. Romana Narytnyka

W dniu 1 marca br. ksiądz biskup Krzysztof Wętkowski przyjął na spotkaniu w Domu Biskupim ks. Romana Narytnyka, który jest duszpasterzem Kościoła greckokatolickiego, oddelegowanym do posługi Ukraińcom zamieszkującym we Włocławku i okolicach.

Podczas rozmowy ks. Roman wyraził wdzięczność Biskupowi Włocławskiemu za umożliwienie sprawowania Boskiej Liturgii oraz innych sakramentów w kościele św. Jana Chrzciciela we Włocławku. Ponadto duchowny przedstawił sytuację wspólnot grekokatolików w Bydgoszczy, Inowrocławiu i we Włocławku, w których posługuje.

W dalszej części spotkania skupiono się na trwającej od kilku dni wojnie na Ukrainie. Ksiądz Biskup podkreślił gotowość niesienia pomocy ze strony wielu wspólnot parafialnych diecezji, a przede wszystkim Caritas, nie tylko w sposób doraźny, ale też systemowy.

Na pamiątkę spotkania Biskupowi Diecezjalnemu wręczona została ikona Ofiarowania Pańskiego.