Egzamin ex universa theologia we włocławskim WSD

23 marca 2022 r., tekst: al. MM; foto: al. KR

Egzamin ex universa theologia we włocławskim WSD

Sześciu studentów i cztery komisje - tak wyglądało środowe przedpołudnie, 23 marca, w Wyższym Seminarium Duchownym im. bł. Stefana Wyszyńskiego we Włocławku. Tego dnia alumni piątego roku, zgodnie z wymogiem Wydziału Teologicznego UMK, przystąpili do egzaminu ex universa theologia.

Intelektualne zmagania rozpoczęła modlitwa o światło Ducha Świętego dla przystępujących do egzaminu oraz księży profesorów; przewodniczył jej ks. dr Jacek Bartczak, wicerektor WSD.

Egzamin obejmował wiedzę z zakresu Pisma Świętego, jak również teologii dogmatycznej, moralnej i fundamentalnej. Dialog teologiczny, który nawiązał się pomiędzy wykładowcami i studentami, był okazją do spojrzenia na aktualne problemy Kościoła przez pryzmat posiadanej wiedzy.