Ekumeniczny krąg biblijny we włocławskim WSD

19 grudnia 2021 r., al. MM

Ekumeniczny krąg biblijny we włocławskim WSD

W przededniu IV niedzieli Adwentu, 18 grudnia br., wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego im. bł. kard. Stefana Wyszyńskiego we Włocławku miało miejsce spotkanie kręgu biblijnego. Poświęcone było ono refleksji nad tekstami Pisma Świętego przeznaczonymi na ostatnią niedzielę Adwentu. Podczas wydarzenia, moderowanego przez ks. dr. Ireneusza Świątka, rektora WSD, uczestnicy mieli możliwość podzielenia się refleksjami nad słowem Bożym w perspektywie swojego życia.

Spotkanie miało także wymiar ekumeniczny, ze względu na udział ks. Dawida Mendroka, pastora Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego we Włocławku, wraz z przedstawicielami parafii.

Na zakończenie ks. Ireneusz Świątek podziękował wszystkim zgromadzonym za otwartość, mówić, że „ostatnich dwóch godzin, nie mogliśmy przeżyć lepiej niż przeżyliśmy”.

„Oby więcej takiego doświadczenia wspólnoty i wiary” – powiedział jeden z uczestników spotkania.