Kolędnicy Misyjni z Długosza w Nuncjaturze Apostolskiej

10 stycznia 2024 r., ks. ST

Kolędnicy Misyjni z Długosza w Nuncjaturze Apostolskiej

9 stycznia Kolędnicy Misyjni działający przy Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku wyruszyli z kolędą Nuncjatury Apostolskiej w Warszawie.

Pierwszym punktem programu była wizyta w siedzibie Papieskich Dzieł Misyjnych w Warszawie, gdzie kolędnicy zostali przyjęci przez ks. Macieja Będzińskiego, dyrektora krajowego PDM, i s. Monikę Juszkę RMI. Dla gości z diecezji włocławskiej została przygotowana pyszna niespodzianka; następnie dzieci zwiedziły biuro PDM oraz odwiedziły Pana Jezusa w tamtejszej kaplicy. Po duchowym i fizycznym wzmocnieniu wraz z dyrekcją krajową i przedstawicielami PDM udali się do siedziby Nuncjatury Apostolskiej w Warszawie, aby spotkać się z ks. abp. Antonim Guido Filipazzim. W auli Nuncjatury Kolędnicy Misyjni zaprezentowali scenkę kolędniczą. W tym roku opowiadali o swoich rówieśnikach w Kolumbii, prosząc jednocześnie o modlitwę za nich i wsparcie materialne.

Po występie ks. abp nuncjusz, dziękując kolędnikom powiedział m.in.: „Ja jestem przedstawicielem Ojca Świętego w waszym kraju, a wy jesteście Kolędnikami Misyjnymi Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Jak widzicie jesteśmy bardzo mocno ze sobą związani. Razem pracujemy dla papieża. Bardzo wam za to dziękuję”. Na zakończenie każde z dzieci otrzymało osobiste błogosławieństwo i upominek z rąk nuncjusza.

Z pewnością było to niezapomniane spotkanie i wielki zaszczyt dla naszej diecezji w roku jubileuszu 900-lecia jej powstania. Dla dzieci, które pracują na rzecz misji spotkanie z Nuncjuszem dostarczyło wielu niezapomnianych przeżyć oraz utwierdziło w przekonaniu, że ich zaangażowanie jest bardzo potrzebne i doceniane.