Licheń. „Pomaganie moją MISJĄ” – startuje tegoroczna edycja akcji „Pola Nadziei”

15 marca 2024 r.

Pod hasłem „Pomaganie moją MISJĄ” odbędzie się tegoroczna edycja akcji charytatywnej pod nazwą „Pola Nadziei”.  Od 17 marca do 02 czerwca odbywać się będą kwesty w zaprzyjaźnionych parafiach i przy klasztorach. Wszystkie środki, które uda się pozyskać, zostaną przekazane na pomoc w utrzymaniu i prowadzeniu Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym.

Pierwsze dwie zbiórki zostały zaplanowane w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zagórowie:
- 17 marca, przy kaplicach w Kopojnie, Myszakówku i Wrąbczynkowskich Holendrach
- 24 marca, przy zagórowskim kościele parafialnym.

Kwesty będą przeprowadzane przez wolontariuszy hospicyjnych z zaprzyjaźnionych szkół i organizacji. Młodzi ludzie będą mieli na sobie kamizelki z logo hospicjum.
- Cel „Pól Nadziei” to mówienie o osobach chorych, o ich potrzebach, zachęcanie do bezinteresownej pomocy, integrowanie ludzi wokół wspólnej dobrej idei. To także pozyskiwanie funduszy na działalność hospicjum. Opieka w placówce jest bezpłatna. Każdy gest dobrej woli, każda kwota ma ogromne znaczenie, bo pomaga w opiece nad osobami cierpiącymi i nieuleczalnie chorymi – powiedziała Urszula Kulig, koordynator wolontariatu z licheńskiego hospicjum.

W trakcie tegorocznej akcji „Pola Nadziei” wolontariusze będą kwestować przy kościołach w: Kazimierzu Biskupim, Bieniszewie, Wilczynie, Kleczewie, Brdowie, Kole, Powierciu, Sławsku, Ostrowążu, Koninie oraz w Licheniu Starym.

Symbolem akcji jest żonkil, międzynarodowy znak nadziei, który przypomina nam o ludziach cierpiących, oczekujących towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Wiosną, kiedy żonkile zaczynają zakwitać, zbieramy fundusze dla Hospicjum, w zamian za datek, wręczając ofiarodawcom żonkilowy podarunek.

Szczegółowy terminarz kwest aktualizowany będzie w wydarzeniu na Facebooku: Pola Nadziei 2024 dla Hospicjum w Licheniu | Facebook