Malanów: Ukraińcy czytali rozważania Drogi Krzyżowej

8 kwietnia 2022 r., ks. MZ; foto: JK/SP

Malanów: Ukraińcy czytali rozważania Drogi Krzyżowej

Po dwuletniej przerwie spowodowaną pandemią koronawirusa, wierni z Malanowa powrócili do tradycji Drogi Krzyżowej ulicami parafii. W piątek V tygodnia Wielkiego Postu, o godzinie 20.00 wierni malanowskiej parafii oraz goście z Ukrainy, zgromadzili się na wspólnym rozważaniu Męki Jezusa Chrystusa.

Tematyka tegorocznych rozważań koncentrowała się wokół bieżących zagadnień związanych z wojną na Ukrainie. W poszczególnych stacjach Drogi Krzyżowej Chrystusa uczestnicy mogli  usłyszeć jak tamte wydarzania zbiegają się ze współczesnymi scenami za wschodnią granicą.

Szczególne wzruszenie było zauważalne na twarzach wiernych, gdy rozważania były czytane przez naszych braci i siostry z Ukrainy.

Ostatnia stacja Drogi Krzyżowej miała miejsce na cmentarzu parafialnym, gdzie ks. prał. Stanisław Płaszczyk udzielił wszystkim zebranym Bożego błogosławieństwa.