Niedziela powołaniowa w Piotrkowie Kujawskim

27 marca 2022 r., al. MM

Niedziela powołaniowa w Piotrkowie Kujawskim

W ramach niedziel powołaniowych, alumni Wyższego Seminarium Duchownego im. bł. kard. Stefana Wyszyńskiego we Włocławku odwiedzają kolejne parafie. W niedzielę Laetare, 27 marca, siedmiu alumnów z księdzem wicerektorem Jackiem Bartczakiem, gościło w parafii św. Jakuba Ap. w Piotrkowie Kujawskim.

Podczas tych wyjazdów klerycy dzielą się z wiernymi danej parafii krótkim świadectwem swej drogi powołania. Każdy odkrywa ją indywidualnie, ale osobiste spotkanie z tymi, którzy do kapłaństwa już się przygotowują, może pomóc w podjęciu decyzji młodym ludziom zastanawiającym się nad wyborem swej drogi życiowej.

Bóg przecież cały czas powołuje pracowników swojej winnicy, jednak nie zawsze to wezwanie jest rozpoznane w sercu człowieka. Opowiadanie o tym, czym jest samo seminarium, jak wygląda formacja, dzielenie się własnym doświadczeniem, a przede wszystkim osobiste spotkanie, to szansa na odkrycie i rozwój powołania.

Przy tej okazji zachęcamy do modlitwy w intencji nowych i świętych powołań do naszego seminarium, któremu patronuje św. Stanisław Kostka i bł. prymas Stefan Wyszyński.