Niedzielne akcje powołaniowe włocławskiego WSD

14 listopada 2021 r., tekst: al. MM; foto: MK

Niedzielne akcje powołaniowe włocławskiego WSD

W przedostatnią niedzielę roku liturgicznego, 14 listopada br., miał miejsce pierwszy w tym roku formacyjnym i akademickim wyjazd alumnów włocławskiego Wyższego Seminarium Duchownego im. bł. kard. Stefana Wyszyńskiego w ramach nowej inicjatywy niedzielnych akcji powołaniowych.

Pierwszym miejscem tego typu spotkania była parafia pw. św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Kramsku. Grupa ośmiu kleryków wraz z ks. rektorem Ireneuszem Świątkiem i ks. Remigiuszem Zacharkiem, ojcem duchownym alumnów, posługiwała w czasie wszystkich Mszy św., dzieląc się świadectwem swojego życia i wstąpienia do seminarium.

Podczas każdej Eucharystii przedstawiciele Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku, wspólnie z kramskimi parafianami, modlili się w intencji nowych powołań do życia kapłańskiego, zakonnego i misyjnego. Ponadto alumni posługiwali śpiewem przy akompaniamencie gitary.