Pomoc dla Ukrainy

28 lutego 2022 r.

Pomoc dla Ukrainy

Agresja Rosji na Ukrainę wywołała lawinę wsparcia i solidarności z całego świata. Również diecezja włocławska solidaryzuje się z ogarniętym wojną krajem. W wielu kościołach i kaplicach trwają modlitewne czuwania: adoracje Najświętszego Sakramentu, Różaniec, sprawowane są Msze św. o zaprzestanie działań wojennych.

Do diecezji włocławskiej przybywają już pierwsze grypy uchodźców, które znajdują schronienie m.in. w obiektach parafialnych. W związku z tym potrzebna jest konkretna pomoc materialna. Najbardziej potrzebne w tej chwili są:

• koce,
  • śpiwory,
  • karimaty,
  • ręczniki,
  • materiały opatrunkowe,
  • wodę pitną,
  • żywność nie wymagająca przechowania w lodówce o długim terminie ważności np. konserwy, olej, cukier, kasza, mąka, ryż, słodycze, warzywa, owoce w puszkach,
  • mleko modyfikowane,
  • środki opatrunkowe i odkażające: gazy i kompresy jałowe, bandaże zwykłe i elastyczne, rękawiczki jednorazowe, nożyczki do opatrunków, ampułki soli fizjologicznej, środki dezynfekujące rany
  • środki higieniczne, środki czystości, pampersy.

Prosimy o nieprzekazywanie ubrań i innych rzeczy poza wymienionymi.

Prosimy również, aby przekazywane rzeczy były nowe ze względu na ich przydatność.

Dary można składać w parafiach lub siedzibie Caritas we Włocławku, przy ul. Wojska Polskiego 2, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.

Można również włączyć się w pomoc przekazując dowolną kwotę pieniężną podczas zbiórki do puszek w parafiach w Środę Popielcową lub bezpośrednio na konto Caritas: PKO BP S.A. 36 1020 5170 0000 1502  0059 7583, z dopiskiem: Ukraina.

Można też wysyłać sms o treści: UKRAINA pod numer 72052 (koszt: 2,46 zł).

W razie pytań prosimy o kontakt: 518 014 550.

ks. Jacek Kędzierski
dyrektor Caritas Diecezji Włocławskiej