Tuliszków: biskup włocławski zainstalował relikwie bł. m. Czackiej

7 grudnia 2021 r.

Tuliszków: biskup włocławski zainstalował relikwie bł. m. Czackiej

W trzeci, przedostatni dzień rekolekcji adwentowych, 7 grudnia, w parafii pw. św. Wita w Tuliszkowie miało miejsce uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Elżbiety Róży Czackiej. Przekazania relikwii dokonały siostry franciszkanki służebnice krzyża, życząc całej wspólnocie błogosławieństwa i mądrości matki Elżbiety, a instalacji dokonał bp Krzysztof Wętkowski.

W wygłoszonej homilii, ksiądz biskup przypomniał, że Bóg troszczy się o wszystkich ludzi. Odwołując się do życiorysu bł. matki Czackiej, posługującej wśród niewidomych, w życiu której Bóg zaczął działać wtedy, gdy po ludzku wszystko wydawało się stracone, zauważył ksiądz biskup podkreślił, że działanie Pana Boga jest zawsze niezwykłe i nieszablonowe. Homilista przestrzegł również by nigdy nie porównywać swojego życia do innych, bo każde jest wyjątkowe, niepowtarzalne i różne, zarówno w kontekście przestrzennym jak i kulturalnym.

Ksiądz biskup zauważył również związki bł. Prymasa Tysiąclecia i bł. m. Elżbiety, którzy w ufności dźwigali dany im krzyż, a teraz spotykają się w Tuliszkowie, bowiem ich malowidła są obecne w prezbiterium świątyni.

Na zakończenie uroczystość ksiądz proboszcz podziękował biskupowi włocławskiemu i siostrom zakonnym za pozytywny odzew na zaproszenie zapewniając, że drzwi tuliszkowskiej świątyni pozostają dla nich zawsze otwarte.