Tuliszków: synodalne spotkanie młodzieży

26 lutego 2022 r.

Tuliszków: synodalne spotkanie młodzieży

W piątek 25 lutego r. miało miejsce w Tuliszkowie synodalne spotkanie przedstawicieli młodzieży dekanatu tuliszkowskiego. Rozpoczęło się ono modlitwą różańcową o pokój na Ukrainie, po czym ks. Rafał Marczewski, miejscowy wikariusz, wyjaśnił sens synodu i wspólnego spotkania młodzieży dekanatu.

Główna część spotkania skupiała się wokół pytań synodalnych dla młodzieży, nad którymi trwała dyskusja, podczas której jeden z uczestników stwierdził: „kto ma młodzież, ten ma przyszłość, wbrew pozorom wielu z nas nie chce rozmydlonej wiary, Jezus zbudował Swój Kościół na Skale. A skała jest twarda, nie ma okien, nie prześwituje, jest solidna i trwała, nie rusza się z miejsca. To co proponuje Kościół jest najlepsze, bo wprowadza ład na ziemi i prowadzi do zbawienia. Jak byśmy mieli więcej rodzin prawdziwie przy Bogu, to by więcej ludzi odkryło swoje powołanie do założenia rodziny i do kapłaństwa i nie baliby się pójść za głosem powołania. Kapłani muszą być blisko ludzi, jak Jezus i Apostołowie.”

Spotkanie zakończyło się Apelem Jasnogórskim i tradycyjnym wspólnotowym odśpiewaniem „Przyjaciela mam”. Po czym słowo do młodzieży skierował ks. prałat Stanisław Nowak.