WSD Włocławek: zakończyły się rekolekcje dla maturzystów

20 lutego 2022 r., tekst: al. MM; foto: al. KR

WSD Włocławek: zakończyły się rekolekcje dla maturzystów

W dniach 18-20 lutego br., w Wyższym Seminarium Duchownym im. bł. Stefana Wyszyńskiego we Włocławku, już po raz piętnasty miały miejsce rekolekcje dla maturzystów. W tym roku prowadził je ks. Remigiusz Zacharek, ojciec duchowny alumnów miejscowego WSD. Na zaproszenie do udziału w tych rekolekcjach odpowiedziało 12 mężczyzn z parafii: Choceń, Dobra, Działyń, Konin, Lipno, Ochle, Osięciny, Sieradz, Włocławek.

Rekolekcje służyły pogłębieniu więzi z Panem Bogiem, otwarciu na Jego słowo oraz rozeznaniu swojego miejsca w życiu i Kościele.

Pierwszego dnia maturzyści zostali zapoznani z funkcjonowaniem i historią jednego z najstarszych w Polsce i Europie seminariów duchownych. Aby lepiej przeżyć te rekolekcje i zawiązać wspólnotę, młodzież wzięła udział w spotkaniu, podczas którego wzajemnie się poznała i zaznajomiła z planem na najbliżej trzy dni.

W czasie tego świętego czasu uczestnicy brali udział w konferencjach, które głosił ks. Zacharek oraz razem z klerykami spotykali się w mniejszych grupach w celu wymiany poglądów i złożenia świadectwa. W czasie konferencji uczestnicy mogli usłyszeć nauki nt. modlitwy oraz sakramentu pokuty i pojednania.

Nieodzownym punktem rekolekcji była adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas rekolekcji maturzyści uczestniczyli w nabożeństwie pokutnym z liturgią słowa, po której mogli również skorzystać z sakramentu spowiedzi. Najważniejszym punktem rekolekcji była codzienna Msza św., którym przewodniczył ks. Remigiusz Zacharek – ojciec duchowny alumnów.

W wolnym czasie młodzież aktywnie spędzała czas w sali gimnastycznej. Natomiast podczas sobotniego wieczoru rekolektanci wspólnie obejrzeli film „Choć goni nas czas”.

Rekolekcje zakończyły się świadectwami alumnów oraz chętnych uczestników, wspólną dyskusją na nurtujące tematy oraz błogosławieństwem rozsyłającym i umacniającym maturzystów do wypełniania codziennych obowiązków oraz rozeznawania swojego powołania.