Aleksandrów Kuj.: spotkanie w ramach obchodów 100. rocznicy urodzin ks. Blachnickiego

14 listopada 2021 r., tekst i foto: Marta Kasprzak

W dniu 13 listopada w parafii Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim, z inicjatywy miejscowej wspólnoty Ruchu Światło-Życie, wraz z jej moderatorem ks. Mariuszem Nowackim miało miejsce spotkanie z ks. profesorem Jerzym Bagrowiczem, świadkiem życia i działalności, a także dawnym doktorantem sługi Bożego księdza Franciszka Blachnickiego.

Na tę okoliczność do Aleksandrowa Kujawskiego przybyła młodzież z różnych stron diecezji: z parafii w Tuliszkowie wraz z ks. Rafałem Marczewskim,  z parafii bł. biskupa Michała Kozala w Lipnie wraz z ks. Robertem Dynakowskim oraz z Bytonia wraz z ks. Jackiem Makowskim, który jako moderator diecezjalny przewodniczył Eucharystii, która rozpoczynała wydarzenie. Zgromadzeni wokół ołtarza kapłani oraz młodzież wspólnie modlili się o rychłą beatyfikację sługi Bożego księdza Blachnickiego, a także za Ruch Światło-Życie w diecezji.

Homilię wygłosił zaproszony gość, który przedstawił historię życia założyciela Ruchu Światło-Życie oraz wspominał wspólnie przeżyte chwile w duchu oazowym. Nawiązywał do własnego doświadczenia charyzmatu Ruchu, które nabywał prowadząc rekolekcje młodzieży w Krościenku oraz spotkań ze Sługą Bożym podczas pracy naukowej na KUL.

Młodzież ubogacona słowem wygłoszonym przez kaznodzieję podziękowała mu za obecność  i poświęcony czas gromkimi brawami.

Po Eucharystii miała miejsce wspólna agapa.