Informacje organizacyjne związane z diecezjalną pielgrzymką na Jasną Górę

11 kwietnia 2024 r.

Informacje organizacyjne związane z diecezjalną pielgrzymką na Jasną Górę

Informacje organizacyjne związane z diecezjalną pielgrzymką na Jasną Górę w sobotę 13 kwietnia 2024 r.:

1.      Program pielgrzymki:

10.00 – Droga Światła;

11.00 – Msza św. pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego;

Po Mszy Św. indywidualna modlitwa w kaplicy Cudownego Obrazu.

2.      Droga Światła i Msza św. będą prowadzone ze szczytu klasztoru jasnogórskiego. Wierni świeccy gromadzą się na błoniach przed jasnogórskim szczytem (przygotowane będzie półtora tysiąca krzeseł, ze względu na duże zainteresowanie wiernych udziałem w diecezjalnej pielgrzymce można zabrać własne składane krzesła turystyczne).

3.      Księża koncelebrujący wraz z osobami życia konsekrowanego zajmują miejsca na szczycie.

4.      Po Mszy św. wierni, według porządku wskazanego przez ojców paulinów, udadzą się grupami parafialnymi do kaplicy Cudownego Obrazu, aby pomodlić się przed Ikoną Matki Bożej Jasnogórskiej.

5.      Osoby świeckie posługujące podczas liturgii Mszy św. proszone są o wcześniejsze zgłoszenie przed Drogą Światła do zakrystii u ks. Przemysława Pilarskiego (tel. 504 738 661) i zajęcie wyznaczonych miejsc. Księża proboszczowie, którzy mają do poświęcenia ikony Matki Bożej, proszeni są o wyznaczenie dwuosobowych delegacji do trzymania ikon i wcześniejsze zgłoszenie przed Drogą Światła do zakrystii u ks. Szymona Jastrzębskiego (nr tel. 603 465 780).

6.      Grupy parafialne, które zgłosiły w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Włocławskiej chęć poświęcenia ikon lub ich odebrania (par. Straszewo, Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku, Chełmica Duża i Korczew) wraz z księżmi proboszczami zajmują wyznaczone miejsce na szczycie.

7.      Księża ubierają się w szaty liturgiczne w zakrystii (należy zabrać swoją albę, stuły będą przygotowane na miejscu).

8.      Wierni, którzy nie będą bezpośrednio uczestniczyć w dziękczynieniu, mogą duchowo włączyć się w to wydarzenie poprzez transmisje: w Radiu Jasna Góra (100, 6 FM lub za pośrednictwem internetu: radiojasnagora.pl) albo w Telewizji Trwam (tv-trwam.pl).

Ks. Adam Zieliński
Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Włocławskiej