Kawęczyn: promocja książki ks. Henryka Witczaka

25 marca 2022 r., tekst i foto: ks. JG

Kawęczyn: promocja książki ks. Henryka Witczaka

Promocja książki ks. dr. Henryka Witczaka pt. „Duchowieństwo parafialne na terenie Gminy Kawęczyn 1521-2021” odbyła się 24 marca w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kawęczynie.

Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy poświęconej ofiarom wojny na Ukrainie.

Okolicznościowe przemówienia, ukazujące prezentację książki i sylwetkę autora, wygłosili: Jerzy Łojko, mediewista, i ks. prof. dr hab. Ireneusz Werbiński, wykładowca UMK w Toruniu.

W pięciu rozdziałach publikacji czytelnik odnajdzie charakterystykę organizacji kościelnej na ziemiach polskich, duchowieństwa i duszpasterstwa parafialnego, urzędu kościelnego oraz katalog prezbiterów posługujących w parafiach: Głuchów, Kowale Pańskie i Tokary.

Książka ukazała się staraniem Jana Nowaka, wójta Gminy Kawęczyn.

W 2010 r. gmina wydała publikację „Dziedzictwo wieków – z dziejów Gminy Kawęczyn”, której autorem jest również ks. Witczak, który przez w latach 2007-2008 był proboszczem parafii św. Macieja Apostoła w Głuchowie.