„Zaduszki Poetyckie” w Osięcinach

2 listopada 2021 r., tekst: Zuzanna Walczak; foto: ks. Michał Laskowski

„Zaduszki Poetyckie” w Osięcinach

2 listopada, po wieczornej Mszy św., w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Eucharystii i Jedności Kapłańskiej w Osięcinach miały miejsce „Zaduszki Poetyckie”, które, według własnego pomysłu i scenariusza, zaprezentowała działająca w parafii wspólnota młodzieży „Emmanuel”.

W montażu słowno-muzycznym młodzi artyści przypomnieli historię Dnia Zadusznego oraz podkreślili, że jedyne co można uczynić dla zmarłych to modlić się o zbawienie ich dusz.

Poruszające serca wiersze, zarówno znanych polskich poetów, jak i pióra występujących młodych ludzi, nastrojowa muzyka, zaduma, podniosły nastrój i wspomnienia o tych, których odeszli do wieczności tworzyły wyjątkowy klimat wydarzenia.

Żywa pamięć o zmarłych, obecna nie tylko w sercach najbliższych, ale i w całej wspólnocie parafialnej, wyrażona została przez odczytanie imion i nazwisk osób, które w tym roku odeszły do Domu Ojca. Niezwykły wieczór zwieńczyła wspólna modlitwa za ich dusze.