Program duszpasterski Kościoła w Polsce 2023/2024

1 grudnia 2023 r., foto: Pielgrzym Pelplin

Program duszpasterski Kościoła w Polsce 2023/2024

„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” – to hasło programu duszpasterskiego Kościoła katolickiego w Polsce na rok 2023/2024, który rozpoczyna się w pierwszą niedzielę Adwentu, czyli 3 grudnia 2023 roku.

Program ma pobudzić do refleksji nad uczestnictwem i zaangażowaniem w życiu Kościoła. Zaprasza nas do jego realizacji w trzech płaszczyznach – diecezjalnej, parafialnej i rodzinnej. W tym roku chcemy rozeznać jak wiele jest różnych powołań w Kościele, jakie mamy charyzmaty i drogi służby, odkryć jakie zadania i funkcje wyznacza dla nas Pan Bóg w naszych wspólnotach po to abyśmy wspólnie tworzyli piękno Kościoła.

Komplet materiałów przygotowanych przez Komisję Duszpasterską KEP na rok 2023/2024 składa się z pięciu zeszytów w wersji papierowej (zeszyty: teologiczno-pastoralny, homiletyczny, liturgiczny, katechetyczny i maryjny) oraz materiałów dla rodzin w wersji elektronicznej. Rozważania przygotowane są na każdą niedzielę roku, zaś miesiące wyznaczają kolejne tematy rozważań. Zawarte są w nich: nauczanie Kościoła, krótka katecheza oraz propozycja zadania, które rozwinie dany temat.

Zapraszamy do korzystania i aktywnej realizacji programu duszpasterskiego (poszczególne częsci w plikach do pobrania).

ks. Adam Zieliński
dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Włocławskiej